Etkinlik Ocak 2019

08 Ocak 2019

 

BISTEP – Şirketler İçin Kurumsal Dönüşüm Programı, İstanbul

Son başvuru tarihi 8 Ocak olanBISTEP – Şirketler İçin Kurumsal Dönüşüm Programı, 25 Ocak’ta başlıyor. Borsa İstanbul’un iş dünyası hakkındaki bilgi birikiminin ve Koç Üniversitesi’nin akademik deneyiminin harmanlanmasıyla geliştirilen 4 aylık program şirketlerin kurumsallaşma sürecine destek olmayı amaçlıyor.

www.borsaistanbul.com

 

 

 

09 – 13 Ocak 2019

 

Utrecht Turizm Fuarı, Utrecht, Hollanda Tarihi, turistik ve kültürel değerlerin yurtdışında tanıtılması ve uluslararası turizm pazarındaki payımızın arttırılması ekonominin seyri açısından büyük önem taşıyor. Turizmle iştigal eden şirket temsilcilerinin destinasyonlarını ön plana çıkartmaları amacıyla özellikle uluslararası turizm fuarlarına katılımı muhakkak faydalı olacaktır.

www.tanitma.gov.tr

 

 

 

 

 

24 – 26 Ocak 2019

LeShow Deri ve Moda Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi, İstanbul 1 milyar tüketici ve 300 milyar dolara ulaşan hacmiyle dünyanın 3’üncü büyük giyim pazarı olan muhafazakâr giyimin dünyada yaygınlaşması için çalışmalar yürüten İslami Moda ve Tasarım Konseyi’nin (IFDC) Başkanı Alia Khan, fuarda Türk deri üreticilerinin tasarımcılarla buluşacağını söylüyor. İlgi, fırsat oluşturur.

 

www.leshowistanbul.com

 

 

 

 

31 Ocak 2019

 

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) düzenlediği KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’nın başvuru süresi 31 Ocak 2019 tarihine kadar uzatıldı. TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, matematik ve fen bilimleri alanlarındaki dijital eğitim oyunlarının ödüllendirileceği yarışmanın amacını eğitime yenilikçi bir yaklaşım getirmek olarak açıkladı.

www.kododulleri.com

 

 

 

 

31 Ocak – 3 Şubat 2019

EMITT, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 23’üncü kez turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini bir araya getiriyor. Fuar kapsamında, dijitalleşme ve tüketici davranışları başta olmak üzere sektörü ilgilendiren konular konferanslarda ele alınacak.

www.ite-turkey.com

 

 

 

 

13 Aralık 2018 – 17 Mart 2019

Zaman Değişmeli Serisi, Pera Müzesi, Beyoğlu, İstanbul
Pera Müzesi, yeni yıla, zaman kavramını sorgulamayı amaçlayan “Zaman Değişmeli” sergisi ile giriyor. Alistair Hicks küratörlüğünde hazırlanan sergi, sanatçılar Cao Fei, Nilbar Güreş ve Raqs Media Collective’in bugün pek çok sistemtarafından dayatılan zaman kavramına, alışılmışın dışındaki yaklaşımlarını ortaya koyuyor.

www.peramuseum.org.tr

 

Dikkat çekenler...