Etkinlik Ekim 2018

10-13 Ekim 2018

 

22. Finans Sempozyumu, Mersin Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü, Mersin Finans her ekonomi için önemli. Bu açıdan çeşitli platformlarda finans sorunlarına ilişkin konferanslar, paneller ve zirveler düzenleniyor. Kuşkusuz ki, akademik amaçlarla gerçekleşen finans etkinlikleri de güncel sorunlara çözüm getirecek çıktılar ortaya koyuyor. Bu çıktılar bu kez Mersin’de ortaya konacak ve hem Türkiye’ye hem de diğer ülkelere ışık tutacak.

www.finansbilim.com

 

 

 

 

10-14 Ekim 2018

Frankfurt Kitap Fuarı, Frankfurt, Almanya …Her yıl ekim ayında düzenlenen dünyanın en büyük ve kapsamlı kitap fuarına son iki günde halka açılmasına rağmen Türkiye’den de büyük ilgi oluyor. Ama tabii ki fuar organizasyonunda asıl olan ilgili yayınevleri, kitapçılar ve sektör profesyonellerinin etkinlikleri… Katılımcı yayınevleri, kültür hayatımıza katkı sağlayacak yeni yayınlar peşinde.

www.buchmesse.de

 

 

 

 

 

15-18 Ekim 2018

MIPCOM 2018, Cannes, Fransa… Yeni işler almak, yeni pazarlar açmak için için yurt dışı fuarlar şirketler için hayati öneme sahip. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, yurtdışı fuar katılımları için döviz kurunu sabitleme kararı aldıklarını hatırlatıyor. Alanında dünyanın sayılı fuarlarından olan MIPCOM, Türk dizi filmleri ve televizyon yapımlarının ihracatında ciddi fırsatlar sunuyor.

www.ito.org.tr

 

 

 

 

 

17-18 Ekim 2018

3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, İstanbul… Türkiye Ar-Ge çalışmalarını, Çin’den sonra en hızlı arttıran ülke oldu. Ancak ülkemizde Ar-Ge çalışmalarının ticarileşmesi noktasındaki sıkıntılar var. Bunları ortadan kaldırmak ve sanayide dönüşümü gerçekleştirmek amacıyla teknopark, ArGe merkezleri ve üniversite projeleri tek bir çatı altında buluşuyor. Zirve, yerli ve milli teknoloji platformu olacak.

www.argezirvesi.com

 

 

 

 

 

17-28 Ekim 2018

28. Akbank Caz Festivali, Volkswagen Arena, İstanbul…Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali bu yıl da yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleşecek. Her yıl binlerce müzikseveri cazın farklı renkleriyle buluşturan Akbank Caz Festivali, bu yıl Volkswagen Arena’da İngiliz caz sahnesinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından Jamie Cullum’ı ağırlayacak.

www.akbanksanat.com

 

 

 

 

 

 

 

26- 28 Ekim 2018

 

Kartepe Zirvesi, Kocaeli….Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Kartepe Zirvesi, küresel krizlerin ve işbirliği fırsatlarının üst düzey isimler tarafından tartışıldığı, Davos ve benzeri zirvelerin ülkemizdeki örneği olması hedefleniyor. Ulusal ve uluslararası üst düzey uzmanların sorunlara çözüm önerileri sunacağı zirvenin bu yılki konusu“Göç, Mültecilik ve İnsanlık” olarak belirlendi.

www.kartepezirvesi.com

 

 

 

 

 

 

Dikkat çekenler...