Etkinlik Mayıs 2019

16 Nisan – 11 Mayıs 2019

Emire Konuk Közberi Sergisi, MÜSİAD Genel Merkezi, Bakırköy, İstanbul

Farklı malzemeler kullanarak Türk kültürüne çağdaş yorum getiren Emire Konuk Közbeki’nin sergisi devam ediyor. MÜSİAD Eğitim Kültür ve Yayın Komisyonu’nun düzenlediği “Şimdi ve Sonsuzluk” temalı sergi, 11 Mayıs’a kadar gezilebilir. Güncel yaklaşımlarla yorumlanan eserlerin yer aldığı sergi ücretsiz ziyaret ediliyor.

www.musiad.org.tr

 

 

 

03 – 04 Mayıs 2019

Türkiye İnovasyon Haftası, İstanbul Congress Center / İstanbul Kongre Merkezi
Türkiye’nin asıl meselelerinden biri de teknoloji açığı. Bu açık kapatıldığında, dış ticaret açığının da cari açığın da kapatılması mümkün. Yeni nesil teknolojiler, akıl almaz buluşların ortaya çıktığı platform bu nedenle büyük önem taşıyor. “Türkiye’nin En İnovatif Platformu” kabul edilen İnovasyon Haftası’na yüksek katılım bekleniyor.

www.turkiyeinovasyonhaftasi.com

 

 

 

03 – 05 Mayıs 2019

TekFest, Congresium, Ankara
E-spora olan ilginin her geçen arttığı günümüzde oyuncuları ve teknoloji tutkunlarını bir araya getiren etkinlik ve festivallerin sayısı da artıyor. Son teknolojilerin paylaşılması konusunda önemli bir örnek teşkil eden TekFest’e 50 binden fazla katılım bekleniyor. Drone yarışları ve VR deneyimleri eğlenceyi garanti ediyor.

www.tekfestankara.com

 

 

 

 

 

07-10 Mayıs 2019

 

MedCruise 54. Genel Kurulu, Kuşadası, Aydın
Türkiye tekrar kruvaziyer turizminin yükseliş trendine girdi. Akdeniz çanağında 31 ülkeden 120 limanın üyesi olduğu Akdeniz Kruvaziyer Limanları Birliği MedCruise’un Kuşadası’ndaki buluşması bu nedenle önemli. Global Ports Holding CEO’su Emre Sayın, 2019’da sadece Kuşadası’na 200 bin turistin beklendiğini hatırlatıyor.
www.medcruise.com

 

 

 

25-26 Mayıs 2019

Red Bull Salt Rush, Tuz Gölü

Türkiye’de ilk kez hem suda hem de tuzda gerçekleştirilecek kitesurf yarışı Red Bull Salt Rush, Tuz Gölü’nde düzenleniyor. 20 kilometrelik parkurda dayanıklılıklarının, tuz üstünde kayarken de yeteneklerinin sınanacağı zorlu kiteboard yarışında dünya şampiyonu Red Bull sporcusu Bruna Kajiya da heyecanı garantilemiş oluyor.

www.redbull.com/tr

 

 

 

 

28-30 Mayıs 2019

25. ICCI 2019, İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy – İstanbul
Bu yıl ele alacağı dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularıyla enerji sektörüne bir kez daha yön verecek Uluslararası Enerji & Çevre Fuarı ve Konferansı – ICCI 2019, 25’inci kez paydaşları buluşturuyor. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Alkin ve Alphan Manas; ICCI 2019’un dikkat çeken konuşmacıları arasında bulunuyor.

www.icci.com.tr

 

 

 

 

Dikkat çekenler...