YILIN DERGiSi DERiN EKONOMi

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Anadolu Medya Ödülleri’ töreninde Derin Ekonomi, ‘Yılın Dergisi’ ödülüne layık görüldü. Yazı İşleri Müdürü Aşkın Baysal, ödülü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un elinden aldı.

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından 18 Aralık gecesi düzenlenen ‘4. Anadolu Medya Ödülleri’, gerçekleştirilen geniş ve üst düzey katılımlı törenle sahiplerini buldu. Ödül törenine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkanvekilli Numan Kurtulmuş, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Leyla Şahin Usta, Lütfi Elvan, MHP Genel Başkan yardımcıları Mustafa Kalaycı, Mevlüt Karakaya, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, milletvekilleri, medya temsilcileri ve gazeteciler ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende, üç bakanın yanısıra AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Yazıcı, Usta ve Elvan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Başkan yardımcıları Kalaycı ve Karakaya, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ile eski TBMM Başkanı Arınç da ödül takdim etti.

GENÇ DERGİNİN BAŞARISI

Ödülü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un elinden alan Derin Ekonomi Dergisi Yazı İşleri Müdürü Aşkın Baysal, yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi: “Derin Ekonomi genç bir dergi ve küçük bir ekip tarafından hazırlanıyor. Buna rağmen yaptığımız işin yerel medyadaki meslektaşlarımız tarafından görülmesi ve takdir edilmesi gurur verici.”

Törende medya organları ve gazetecilere yönelik ödüllerin yanısıra birkaç kategori altında özel ödüller de verildi. ‘Anadolu’ya Ruh Verenler’ özel kategorisinde ödül alan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporların yaşatılmasına yerel medyanın destek verdiğini, ulusal medyada da geleneksel sporların yer bulması gerektiğini söyledi. Çocukların ilgisinin etnosporlara yöneltilmesinin gerekliliğine işaret eden Erdoğan, AYD’ye teşekkür etti.
Törende, ‘İslamofobi’ adlı kitabıyla ‘Yılın Yazılı Eseri’ ödülünü alan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da AYD’nin önemli eserler ortaya koyduğunu, Anadolu‘nun sesinin duyurulmasında önemli işler yaptığını belirtti. Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her türlü ayrımcılığa karşı mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

AYD jürisine göre medyada yılın en iyileri

Yılın Dergisi : Derin Ekonomi
Yılın Haber Ajansı : Anadolu Ajansı,
Yılın Köşe Yazarı : Beril Dedeoğlu (Star Gazetesi)
Yılın Haber Spikeri : Seda Öğretir (NTV)
Yılın Yerel Televizyon Kanalı : Vuslat TV, Kanal 33, BRTV Karabük, HRT Akdeniz,
Yılın Yerel Gazetesi : GAP Gündemi
Yılın Genel Yayın Yönetmeni : Vahap Munyar (Hürriyet Gazetesi)
Yılın Ankara Temsilcisi : Alican Türkoğlu (Show TV)
Yılın Radyocusu : Afrikalı Ali (Kral FM)
Yılın İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni : İsa Tatlıcan (sabah.com.tr)
Yılın Televizyon Programı : Gece Görüşü (CNN Türk-Hande Fırat)
Yılın Araştırmacı Yazarı : Batuhan Yaşar (Türkiye Gazetesi)
Yılın TV Genel Yayın Yönetmeni : Abdulhalik Çimen (A Haber)
Yılın Projesi : TRT World Forum
Yılın Yazılı Eseri : ‘İslamofobi’ (İbrahim Kalın-John Esposito)
Yılın Gazete Ankara Temsilcisi : Hacı Yakışıklı (Akit Gazetesi)
Yılın Gazetecisi : Avni Özgürel (Yeni Birlik Gazetesi)
Yılın Televizyon Yöneticisi : Zekeriya Karaman (Kanal 7)
Yılın Sivil Toplum Örgütü : Yeşilay (Mücahit Öztürk)
Yılın Özel Haber Ödülü : Talat Atilla (Milliyet)
Yılın Yerel İnternet Haber Sitesi : Konhaber

Dikkat çekenler...