Etkinlik Nisan 2018

12 – 15 Nisan 2018
Anfaş Expo Center, Antalya4. Antalya Bilim Festivali,
Deniz – kum – güneş denildiğinde aklımıza gelen ilk şehir olan Antalya’da, dört yıldır düzenlenen festival, her yaştan teknoloji ve bilim meraklısını keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Robot sergisi ve atölyeleri, biyoçeşitlilik ile ilgili sergiler, dinozor sergisi, çeşitli mühendislik dallarından uygulamalar ve interaktif eğitimleri içeren etkinlik bu yıl ANFAŞ Expo Center’da düzenleniyor.

www.bilimfestivali.antalya.bel.tr

 

12-15 Nisan 2018

İstanbul IBATECH, İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo, İstanbulTürkiye’nin çok güçlü olduğu mutfak kültürünü, fuar boyunca hazırladığı yarışma ve etkinliklerle tüm dünyaya tanıtmayı amaçlayan, Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma ve Çikolata Teknolojileri Fuarı; IBATECH İstanbul, 12. kez sektörü bir araya getiriyor. Fuar kapsamında aşçılık ve pastacılık eğitimi veren lise, meslek yüksekokulu ve üniversiteler de yarışacak.

www.ibatech.com.tr

 

 

  17-19 Nisan 2018

World Cities Congress İstanbul, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi, İstanbul

İki kıtayı bir araya getiren İstanbul, dünyanın dört bir yanından akıllı şehirleri ve yöneticilerini bir araya getirerek, yarının şehirlerini mercek altına alan etkinliğe evsahipliği yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik kapsamında sürdürülebilir şehir tasarlama ve kaynakların verimli kullanımı gibi konuları detaylıca ele alacak.

 www.uclg-mewa.org

 

 

19 Nisan 2018

5. Marketing Meetup,Uniq İstanbul, İstanbul
Teknoloji, pazarlama, IT ve dijital dünyayı bir araya getiren Marketing Meetup, 5’inci yılında dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia’yı ağırlıyor. Odak noktası “deneyim” olan ve iş hayatının ulusal ve global dehalarını ağırlayacak Marketing Meetup öncesi Sophia’ya soru sormak isteyenler #SophiayaSor hashtag’i altında sosyal medyadan ulaşabilirler.

www.marketingmeetup.org

 

 

  24-27 Nisan 2018

DOMOTEX Turkey, Ortadoğu Fuar Merkezi, Gaziantep
İhracatını her yıl artıran Türk halıcılık sektörü, hem ülke ekonomisine önemli katma değer sağlıyor hem de Türkiye’nin marka yüzü olma özelliği taşıyor. Sektör 2017’de 2 milyar 165 milyon 689 bin dolarlık halı ihracatı gerçekleştirdi. Şimdi hedef 2,5 milyar dolar. Bir dünya markası konumunda olan ‘Türk Halısı’ kavramı, Gaziantep’teki fuarda tekrar gündeme geliyor.

www.domotexturkey.com

 

 

25-26 Nisan 2018

6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı – ICSG 2018, İstanbul Kongre Merkez, Yeşilköy İstanbul
Bu kongrede en önemli konu EPDK ve ELDER’in iş birliği ile hazırlanan Türkiye Akıllı Şebekeler 2013 Vizyon ve Strateji Belirleme Projesi’nin lansmanı olacak. Bu konu Türkiye’nin akıllı şebeke ve şehirlerde alt yapısı anlamında çok önemli olup, Türkiye için büyük önem arz ediyor. Bu proje Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancı firmalar için de oldukça önemli.

www.icsgistanbul.com

 

 

Dikkat çekenler...