ETKİNLİK AĞUSTOS 2018

04 – 08 Ağustos 2018

14. Bodrum Müzik Festivali, D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesi, Muğla Festivalin küresel bir organizasyon olma yolunda ilerlediğini belirten Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, “Bugün Montreal, Montrö, Salzburg, San Remo ve New Orleans gibi dünya üzerinde müzikle anılan destinasyonlar var. Biz de Bodrum’un kaliteli müzikle anılan, tüm dünyadan sanatçıları ve dinleyicileri ağırlayan bir marka şehir olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz” diyor.

www.bodrummuzikfestivali.com

 

 

 

 

 

 

04 Ağustos ve 11 Ağustos 2018

ANKAmall Yaz Konserleri, Ankara Yaz ayları festivalleriyle şenleniyor. Başkentlilerin heyecanla beklediği ANKAmall Yaz Konser’leri de unutulmaz konserlerle anılan festivallerden. ECE Türkiye tarafından yönetilen ANKAmall’ın saat 21.00’lerde başlayacak ücretsiz konserlerinin Ağostos ayındaki kısmında iki ünlü sanatçı yer alıyor. Türk müziğinin güçlü seslerinden Funda Arar 4 Ağustos’ta, Edis ise 11 Ağustos’ta sahne alacak.

www.ankamall.com.tr

 

 

 

 


 

06-12 Ağustos 2018

7. Laleli Fashion Shopping Festivali, Fatih, İstanbul Ticaretini ihracat ağırlıklı sürdüren İstanbul’un en güzide alışveriş ve moda merkezlerinden biri olan Laleli’nin gelenekselleşen festivalin bu yıl yedincisi gerçekleşecek. Festival Komitesi’nden Muhammed Sancaktar ve İrfan Akbaş, Laleli bölgesinde faaliyette bulunan yaklaşık 7 bin işyerinin bu festival sayesinde ülkeye döviz girdisi sağladığını ifade ediyor. Festivalin turistik değeri de bulunuyor.

www.lalelishoppingfestival.com

 

 

08-15 Ağustos 2018

Sziget Festival, Budapeşte, Macaristan Avrupa’nın en büyük müzik festivallerinden biri olan Sziget, 450 binden fazla kişiyi Özgürlükler Adası’nda buluşturuyor. Kendrick Lamar, Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford and Sons, Dua Lipa, Kygo ve Arctic Monkeys ile güçlü bir müzik line-up’ını bir araya getiren festivalde Türkiye’den Ezhel ve Baba Zula da sahne alacak. Budapeşte paroramasının keyfini çıkarabileceğiniz tekne partisi ise festivale renk katıyor. Etkinlikte konaklama için ekonomik seçenekler mevcut.

 

 

 

 

26 Ağustos – 3 Eylül 2018

Burning Man, Nevada, ABD Son yıllarda ünlü isimlerin katılımıyla Türkiye’de daha geniş bir kesim tarafından duyulmaya başlanan Burning Man aslında 1986’a iki kişiyle başladı. Günümüzde ise her yıl binlerce kişi, Nevad’nın Black Rock Çölü’nde geçici olarak kurulan Black Rock City’de, bütün ikmanları kendilerinin yaratttığı, sanatın ve müziğin hüküm sürdüğü bir ortamda buluşuyor. Bu festivalde paranın değer görmediğini, hediyeleşmenin olduğunu hatırlatalım.

 

 

 

 

 

31 Ağustos – 2 Eylül 2018

Aestheticstanbul 2018, İstanbul Fairmont Quasar, Şişli, İstanbul İstanbul estetiğin devlerinin buluştuğu Aestheticstanbul’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 31 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında Fairmont Quasar’da düzenlenecek olan sempozyumda estetiğin yeni trendleri, dünyada kullanılan en yeni teknikler ilk kez katılımcılarla buluşacak. Konularıyla ilgili uzman ve estetik cerrahlar, üç gün boyunca yenilikleri interaktif şekilde katılımcılarla paylaşacaklar.

www.kongreuzmani.com

Dikkat çekenler...