Etkinlik Mayıs 2018

04 – 06 Mayıs 2018

Floral Fest İstanbul,Küçükçiftlik Park- İstanbul

Kentin ortasındayken kendini doğanın kucağında hissetmek isteyenler, bu yıl ikinci kez düzenlenen çiçek festivalinde bir araya geliyor. Çiçekli lezzetlerden atölye çalışmalarına, konsept bahçelerden çiçek tasarımlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede gerçekleşen etkinlik tarihinin hıdrelleze denk gelmesiyle, çiçeklerle oluşan ortamı daha da şenlendirecek.

www.floralfest.com.tr

 

 

 

12 Mayıs 2018

Türk pop müziği – Tarkan Konseri, Vadistanbul AVM,

7 yıl aranın ardından çıkardığı “10” albümüyle sevenleriyle buluşacak olan Türk pop müziğinin megastarı Tarkan, 2018’in ilk İstanbul konserini Vadistanbul AVM’de verecek. Tarkan konserinin biletlerine Biletix’ten, konserle ilgili detaylara ise www.vadistanbulavm.com web sitesinden ve AVM içerisindeki danışma masalarından ulaşılabilir.

www.vadistanbulavm.com

 

 

   07-10 Mayıs 2018

8. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Konferansı, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi, İstanbul

Dünya, enerji ihtiyacını karşılamak için tercihini belirledi. Adres temiz ve yenilenebilir enerji. Kentlerde ve ülkelerde yenilenebilir enerjiye geçiş için uygulamalar, teknolojik gelişmeler ve mevzuat üzerine arayışlar tam gaz sürüyor. Türk Hava Yolları, IRENEC 2018 konferansının resmi hava yolu olarak katılımcılara indirimli uçuşlar sunuyor.

www.irenec.org

 

 

 

08 Mayıs 2018

Kitlesel Fonlama Forumu, Nişantaşı Üniversitesi Konferans Merkezi, Maslak, İstanbul

2016 verilerine göre, dünya çapında 45 milyar doların üzerinde fon toplayan 2 binin üzerinde kitlesel fonlama (crowdfunding) platformu bulunuyor. Dünya Bankası tarafından 2011’de yapılan araştırmaya göre, bu rakamın 2020 yılında 100 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Konuyu tartışmak için Kitlesel Fonlama Derneği, harekete geçmiş bulunuyor.

www.kitleselfonlamaforumu.com

 

 

 

30-31 Mayıs 2018

Metlife Foundation Financial Health Forum: Turkey’18, İstanbul

Amerikalı Fon Şirketi Village Capital ve Metlife Foundation, Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki BUBA işbirliği ile Fintech girişimlerine özel yatırım ödüllü bir yarışma düzenliyor. Türkiye girişimcilik ekosistemi için oldukça önemli olan bu etkinlikte düşük-orta gelirli ailelerin ve KOBİ’lerin finansal refahını iyileştirmek amaçlı ürünler ödüllendirilecek.

 www.vilcap.com

 

 

 

31 Mayıs – 02 Haziran 2018

China Homelife Turkey Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi,
Yeşilköy, İstanbul

Çin ile Türkiye arasındaki ticaret ortaklığı her geçen yıl büyüyor. Ancak 2016’da 27 milyar dolar seviyesinde olan iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin bugün istenilen seviyelerde değil. İki ülke arasında ticaret platformu görevi üstlenen China Homelife Turkey, yeni ticari ilişkilere ivme kazandıracak. İstanbul’daki fuara 15 bin kişinin katılması bekleniyor.

www.chinahomelifeturkey.com

Dikkat çekenler...