Yeni bir hamle Z Raporu

Albayrak Medya grubu olarak, Z Raporu isminde yeni bir ekonomi dergisiyle, Bismillah diyerek, okuyucularımıza merhaba diyoruz.
Z Raporu, ekonomi, finans, ticaret, yurtiçi ve yurtdışı eko-politik gelişmeler, şirketler, yenilikler, markalar gibi alanlarda özgün haberleri, yorumları, dosya konuları ve kıymetli yazarlarının makaleleri ile her ayın 1’inde okuyucularımızla buluşacak. Bu yeni hamle ile Z Raporu, Albayrak Medya Grubu Ailesine katılmış oldu. Cenab-ı Allah başarılı kılar ve mahcup etmez inşallah.

MÜBAREK RAMAZAN’DAN MUHTEŞEM BAYRAM’A
Müslüman âlemi olarak, onbir ayın sultanı mübarek ramazan ayı ve onun içerisinde 1000 aydan (84 yıl ediyor) daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesini idrak edip Ramazan Bayramına ulaşmanın sevinci içerisindeyiz. Cenab-ı Allah’ın Müslüman kullarına bahşettiği mübarek Ramazan ayı, ibadetin, dirilişin, tazelenmenin, arınmanın, huzurun, kardeşliğin, dayanışmanın, yardımlaşmanın, birliğin zirve yaptığı müstesna bir dönemdir. Sevinçle karşıladık, hüzünle uğurluyoruz. Acaba gereklerini yapabildik mi?, kıymetini önemini bilebildik mi? Bir daha ki Ramazan’ı görebilecek miyiz?
İslam alemi olarak, emperyal ülkelerin kuşatması ve saldırıları altında yine bu Ramazan ayı da hüzünlü geçti, çok sayıda canlar kaybettik, kanlarımız akıtıldı, gözyaşları sel oldu. Suriye, Yemen, Libya, Irak, Myanmar derken, şimdi de bir başka İslam ülkesi olan İran’a karşı ABD ve İsrail’in ambargoları, tehditleri, silah yığınağı artarak devam ediyor. Türkiyemizin, hava tehditlerine karşı milli savunma amaçlı olarak S-400 füze bataryası alma girişimine karşı ABD, tarafının ambargo tehditleri artmaya başladı. Kudüs ve Golan’ın işgalini tanıma kararından sonra Trump’lı ABD İsrail’in menfaatleri için Filistin’i boğmaya uğraşıyor. Bunu da Körfez ülkelerinin parasıyla yapmaya ve ayrıca onların petrol ve gaz zenginliklerini onlara silah satarak yutmaya devam ediyor.
Görüntü çok açık. ABD ve İsrail’in koordinasyonunda, Suudi Arabistan ve BAE’nin finansman temini, ve medyada algı operasyonlarıyla güçlü İslam ülkeleri boyun eğdirilmeye, diz çöktürülmeye çalışılıyor. Bu mücadelenin sonucunu, o İslam ülkelerindeki yönetimlerin ve halkların topyekün direnmesi ya da direnememesi belirleyecek.
Okuyucularımızın ve tüm Müslümanların mübarek Ramazan Bayramını candan tebrik eder, Cenab-ı Allah’tan İslam âlemine esenlik, huzur, sağlık, afiyet niyaz ederim.

Devamı Z Raporu Haziran 2019 sayısında…

Dikkat çekenler...