‘İklim’ değişmiyor!..

Dünya Ekonomik Forumu’nun anketine göre; ekonomik durgunluk, enflasyon ve sosyal uyumun erozyonu gibi ekonomik ve toplumsal riskler önümüzdeki iki yıl içerisinde G20 ülkelerindeki en büyük riskler arasında yer alıyormuş.

‘Yönetici Görüşleri Anketi’ (Executive Opinion Survey), 2023 yılı Nisan ve Ağustos ayları arasında 110’dan fazla ülkeden 11.000’den fazla yönetici ve liderin görüşlerini ortaya koymuş. Orta Doğu’daki mevcut çatışmaların öncesinde bile, giderek birbirine daha fazla bağımlı hâle gelen ekonomik ve toplumsal risklerin, artan küresel siyasi gerilimler ve birçok büyük ekonomide devam eden enflasyon ortamı karşısında, Türkiye’nin de aralarında yer aldığı G20 ülkelerindeki en büyük endişeler olarak algılandığı vurgulanmış.

Bütün bu bilgileri Lobby İletişim’den Fatih Kalkan’ın gönderdiği basın bülteninden öğreniyoruz… Ankete göre, bu yıl en yaygın olarak belirtilen risk ekonomik durgunluk. Bu risk, G20 ülkelerinin 13’ünde en üst sıradaki risk olarak belirlenmiş. Enflasyon, işgücü ve/veya yetenek eksikliği, enerji arzı eksikliği, sosyal uyumun ve refahın erozyonu riskleri de G20 ülkeleri için kısa vadedeki en önemli beş risk arasında yer almış.

Devamı Z Raporu Aralık 2023 sayısında…

Dikkat çekenler...