Doğru tercih, istikrar içinde adalet ve kalkınma için yola devam

16 Mayıs 2017 tarihinde başlayan mübarek Ramazan ayının tüm mazlumlar, halkımız, ülkemiz ve tüm İslam alemi için bereket, huzur ve hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.
Türkiye’miz 24 Haziran 2018 tarihinde çok önemli ve kritik bir seçime gidiyor. Yaklaşık 4 haftalık bir zaman kaldı. Halkımız, kendisi için ve ülkemizin geleceği için hayati derecede önemli ve kritik bir karar verecek. Asrın seçimi yapılacak. Bir tarafta, 15,5 yıldır ülkemizi kriz ve kaos olmadan, kalkındıran, büyüten ve başarısını “İstikrar-güven ortamı, demokratik ve özgürlükçü reformlar, daha fazla refah ve kalkınma, kamu hizmetlerinde yüksek ve kaliteli standartlar sunma, dış politikada güçlü ve iddialı pozisyon, yurtiçinde ve güney sınırlarımızdaki terör örgütlerini yok etme gibi” faktörlere dayandıran mevcut hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Karşı tarafta ise, tek hedefi, Recep Tayyip Erdoğan’ı ve partisini düşürmeyi amaçlayan, bunun için her türlü ilkesizliği fütursuzca ortaya koyan, yasa dışı ve şiddet yanlısı terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayan, hatta yurtdışındaki bazı ülkelerin ve örgütlerin desteklediği bir “yıkım” müteahhitlik projesi ve onun taşeronları bulunmaktadır.
Yurtiçi ve yurtdışı muhalefetin tek hedefi, önlerinde engel gördükleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümetinden kurtulmaktır. Çok farklı siyasi yelpazede ve görüşlerde olsalar da Erdoğan karşıtlığında birleşebildiler, ittifak yapabildiler. Arkalarında ABD, İsrail, Avrupa Birliği ülkeleri, bazı Körfez ülkeleri, bazı komşu ülkeler, FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri, yurtiçi ve yurtdışı yüksek faiz lobisi, küresel finans baronları, döviz kurunu arttırma lobisi yer almaktadır. Halkımız bu tabloyu iyi görmek zorundadır. Seçim ve tercih; istikrar, güven, inşa eden, üreten ve halk için çalışan zihniyet karşısında, hedefi sadece yıkmak, proje iptal etmek, yapmamak, krizi-kaosu temsil eden zihniyet arasında yapılacaktır. Bizce doğru tercih, “Allah razı olsun yaptıklarınızdan. Kendinizi geliştirip, eksiklikleri düzelterek, ülkemiz, halkımız ve ümmet için yola ve çalışmaya devam” tercihidir.
Seçime doğru yaklaşırken, fitne ve tahribat amaçlı tuzaklara karşı uyanık olmak lazımdır. 17 Nisan tarihinde seçim kararı alındığından bu yana, İMF, kredi derecelendirme kuruluşları ve yabancı yatırım bankaları raporları üzerinden, Türkiye ekonomisine ve Türk Lirasının yabancı para birimleri karşısındaki döviz kuruna yönelik spekülatif saldırılar bütün şiddetiyle devam ediyor. Bu saldırıda yurtdışı ve bazı yurtiçi finans kuruluşlarının ve yüksek faiz lobisinin etkin bir rol aldığı çok açıktır. Seçime kadar TL ile döviz kuru değeri üzerine saldırılar devam edebilir. Mayıs 2013’de Gezi, FETÖ’nün 17-25 Aralık 2014 ile 15 Temmuz 2016 darbe girişimleri, PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin bölücü saldırıları, güney bölgemizde Suriye sınırında terör devletçiği kurma çabaları, Kudüs gibi mukaddes beldemizdeki işgal ve hukuki statüsünü değiştirme çabaları, 100 yıl aradan sonra yeniden ülkemizi ve İslam coğrafyasını parçalama çabaları karşısında; teslim olmayan, dik duran, imanla cesaretle püskürten Cumhurbaşkanı Erdoğan iktidarına ve Türkiye’ye diz çöktürmek için seçim ortamından yararlanmak istiyorlar.
Bu resmi mutlaka iyi görmek, hatalı tercih yapmamak lazım. Seçmen, kendisinin, çocuklarının, ailesinin, ülkesinin geleceğini, işinin-aşının geleceğini oylayacaktır. “Yola Devam” en iyi tercihtir. Yıkım lobisinin ittifakının çabalarına “sizi istemiyorum” mesajı verilmelidir. Yanı başımızda Afganistan, Bosna, Kosova, Libya, Irak, Suriye, Yemen, Somali’nin başına örülen çoraplar hepimize ders olmalıdır. Acı dersler unutulmamalıdır.

Devamı Derin Ekonomi Haziran 2018 sayısında …

Dikkat çekenler...