Niyet, kalp ve makbul olan…

PERYÖN’ün bu yıl 30’uncusunu düzenlediği “İnsan Yönetimi Kongresi”nin teması; “Shaping the Future – Geleceği Şekillendir!” imiş…

1.Bu işlerin iletişimini Türkiye’de neden İngilizce yaparlar, anlamakta zorluk çekerim… Kendilerini böyle daha inandırıcı buluyorlar herhâlde…

2.Bir de emir kipi kullanmazlar mı?! “İletişim 101” dersinin ilk konularındandır: Emir kipi ile kilit mesaj, slogan oluşturulmaz. Hedef kitlede, kendilerine buyurduğunuz izlenimi uyandırır. Bu nedenle de ters teper.

PERYÖN’ün niyetinin ‘iyi’ olduğundan kimsenin şüphesi yoktur… “Merak, Strateji ve Teknoloji” mottosu ile yürütülen Kongre’nin iddiası, MENA Stratejik İletişim Danışmanlığı’ndan Sanem Yılmaz Hanımefendi’nin yolladığı basın bültenine göre şöyleymiş: “Yeni nesille gelecekte insan yönetiminde yaşanacak dönüşüm, güvenilir iş yerleri ve liderlerin önemi, dijitalleşme ile son dönemde sıklıkla duyduğumuz yapay zekâ ve metaverse konuları ön plana çıktı. Bir sonraki kongrenin teması katılımcılar tarafından oy birliğiyle ‘Sil Baştan’ olarak belirlendi.”

Hayırlı olsun…

Kongre’nin açılışında -ne hikmetse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuşmuş… Bu da anlamakta zorlandıklarımızdan… Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in değil de İmamoğlu’nun tercih edilmesi, hedef kitleye ve sosyal paydaşlara yönelik siyasi bir mesaj değilse nedir?.. PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven konuşmasında şunları ifade etmiş: “Şirketler iş sürdürülebilirliği için insan yönetiminin ne kadar önemli olduğunu anladı. Devam eden belirsizlik ve kriz ortamında bunu dikkate almayan hiçbir strateji sürdürülebilir finansal başarı getirmeyecek.”

Devamı Z Raporu Kasım 2022 sayısında…

Dikkat çekenler...